zahrada

Osvětlení Vašeho zeleného království

solarni zahradni osvetleni
Každá zahrada potřebuje adekvátní osvětlení a to hlavně kvůli bezpečnosti, která by měla být na prvním místě. Solární osvětlení je takovým ideálním pomocníkem při osvětlení temných koutů, keřů, stromků a míst v zahradě, kde není po setmění dost dobře vidět

Při výběru osvětlení interiéru je věnována pozornost i těm nejmenším detailům, avšak na osvětlení zahrady se často buď úplně zapomíná, nebo se výběru vhodných svítidel nevěnuje taková pozornost, jaká by měla. Každá zahrada by přitom, stejně jako každá místnost v domácnosti, měla mít jedno hlavní centrální osvětlení a zbytek osvětlení může být pouze dekorativních. Při výběru každého světla přitom platí, že každé by se mělo vybírat s ohledem na výkonnost, tvar i odolnost.

Osvětlení zahrady a okolí rodinného domku by mělo být zajištěno nejen z dekorativních, estetických důvodů. Velkou roli totiž hraje i bezpečnost, ať už majitelů či návštěvníků, kteří mohou na zahradě nebo v okolí domu chodit i po setmění, nebo kvůli nezvaným hostům, jejichž úmysly nemusí být vždy zrovna nejčistší. V okolí domu a před hlavním vchodem by mělo být alespoň minimální světlo, které umožní dostatečný přehled o okolí a zajistí tak bezpečnost.

Solární zápich šetří energii

Velkou roli hraje samozřejmě i spotřeba elektrické energie, na které se snaží ušetřit co možná nejvíc valná většina domácností. Náklady na provoz rodinných domů neustále rostou a je tak vhodné ohlížet se právě na osvětlení, spotřebiče a jiné elektrické přístroje, které Vám ušetří alespoň pár korun. I to málo se totiž ve výsledku projeví na výsledném vyúčtování a u zvlášť velkých rodinných domů to v konečné míře může dělat opravdu pěknou sumu k dobru. Solární osvětlení se tak stává jasnou volbou všech, v jejichž zájmu je úspora elektrické energie.

solarni zahradni zapich
Tohle výjimečné solární osvětlení ve tvaru lotosového květu vyniká hlavně skleněnou koulí uprostřed květů, která hraje všemi barvami. Lotosový květ je vyroben z kovových materiálů, celý solární zápich je určen pro využití v exteriérech

Ne nadarmo se solární osvětlení stalo nejoblíbenějším typem zahradního osvětlení, důvodů k pořízení solárního světla je totiž hned několik. Jednak je možné solárními svítidly zviditelnit jakékoli místo bez výjimek, osvětlení lze přemístit zcela libovolně podle aktuální potřeby, energeticky jde o naprosto nenáročné světlo, které je navíc poměrně vytrvalé a v neposlední řadě musíme zmínit i poměrně dlouhou životnost, která hraje rovněž svou roli. Solární světla, zvlášť pokud jde o solární zápichy, se velmi snadno udržují, jejich náročnost na údržbu je ale naprosto zanedbatelná a i přesto Vám světlo na zahradě bude sloužit mnoho let. Nesmíme zapomenout ani na to, že výběr různých typů a tak i stylů venkovních solárních svítidel je v dnešní době obrovský. Snadno tak narazíte na takové zahradní světlo, které perfektně zapadne do konceptu Vaší zahrady.

solarni zahradni zapich
Jste romantická duše a podle toho zařizujete i domov a zahradu? Pak nemohou na Vašem trávníku chybět dva romantičtí andílci, kteří během chvíle vytvoří tu nejromantičtější atmosféru ze všech. Jen co u Vás zapadne slunce, Vaši andílci rozsvítí Vaši zahradu nebo předzahrádku

Pokud neuvažujete o zapuštěném osvětlení v chodníku či fasádě svého domu, pak jistě uvítáte volně stojící přízemní svítidla se zápichem. Tyto typy dekorativních svítidel je možné snadno umístit přímo do země, do půdy, jejich instalaci tak zvládne doslova i malé dítě. Solární zápichy jsou skutečnými pomocníky při osvětlení různých menších keříků a stromků, květin a rostlin nebo malých dekorativních předmětů, které určitě zdobí Vaši zahradu nebo předzahrádku. Některé solární zápichy mají i nastavitelnou hlavici, čímž je možné osvětlení namířit přímo na místo, které potřebujete osvítit. A mají ještě jednu obrovskou výhodu, na kterou rozhodně nesmíme zapomenout. Vzhledem k tomu, že se jedná o venkovní svítidlo, je možné solární zápichy vystavovat i dešti. Skvěle se tak hodí i k zahradním jezírkům, kde je často s osvětlením problém. Solární osvětlení Vám sice neosvítí jezírko naprosto dokonale, ale může venku vytvořit příjemnou a velmi romantickou atmosféru.

zahradni zapich
Plameňáci jsou v kurzu už nějaký ten rok a nebude snad žádným překvapením, že se v jejich podobě dá narazit na různé dekorace, nejen do interiéru. Tento exteriérový solární zápich se bude perfektně vyjímat nejen v zahradních záhonech, ale i v květináčích nebo na upravených trávnících.