domov · zahrada

Chraňte se před vetřelci chytře i elegantně

Hejna okřídlených vetřelců se staly noční můrou nejednoho zahrádkáře...
Hejna okřídlených vetřelců se staly noční můrou nejednoho zahrádkáře…

Chránit svůj majetek, pozemek i výpěstky před nezvanými hosty je přirozeností každého z nás.  Někdy se však může stát, že kromě účinné ochrany vznikne něco, co zrovna neuspokojuje estetické cítění. Na mnoha balkonech a terasách vznikla kultura CD disků poletujících ve větru a házející prasátka, které mají za úkol zastrašit nevítané hosty a případné nové nájemníky, kteří si u Vás hodlají postavit hnízdo a vyvést na svět mladé. Není se co divit. Vyklízet uhnízděné ptactvo nebo vyhánět ptáčka, co k vám omylem zalétl, není žádné potěšení.
Na zahrádkách a zahradách můžete spatřit spoustu výrobků z plastových lahví. Ať mají vyplašit ptáčky, co vyzobávají čerstvě zasetá semínka a cibulky nebo vyhnat krtky a hlodavce, obvykle estetické cítění nijak nenaplní.
Pokud zrovna nepatříte mezi kutily, kteří na co šáhnou, to oplývá estetikou a elegancí a ještě je to funkční, můžete si vybrat u nás. Ve Velkém košíku máme několik pěkných a účinných ochránců, které nikoho nenechají na holičkách a nevítaného vetřelce zastraší, takže se příště raději vyhne obloukem.

Havran na balkon, terasu i do třešní

Proti vtíravým a také leckdy škodícím ptákům je strašící pták Havran účinnou obranou. Jeho věrohodné majestátní postavení zastraší holuby, špačky a ostatní ptáčky, kteří by se jinak chtěli dostat do nežádoucí blízkosti. Můžete ho zavěsit nebo postavit záleží, jak se rozhodnete jeho schopnosti využít. Pokud ho dáte do větví třešně, bude úroda jen vaše a špaček už si nepochutná!

Strašící pták "Havran"
Strašící pták „Havran“

Na slimáky mechanicky a ekologicky

Netrápí vás hlodavci ani ptáci, ale jsou to slimáci, se kterými marně svádíte každoroční boj? Obsypáváte záhony pískem, solíte a používáte chemii na jejich likvidaci a stejně mají z úrody více než vy? Vyzkoušejte ochranný kryt. Je sice původně určen především na saláty, ale využijete je i u kedluben a další zeleniny. Kryty prodáváme v balení po pěti kusech a lze je použít rok co rok.

Ochranný kryt na salát
Ochranný kryt na salát

A něco pro techniky

Nespoléháte na zvířecí instinkty? Máte raději techniku? V tom případě si pořiďte plašič zvěře s akustickým signálem, který vnímají pouze zvířata. Akustický signál je spuštěn na základě pohybu. Ten je vnímán senzorem. Zařízení díky solárnímu pohonu nepotřebuje žádné zvláštní nabíjení díky solárnímu pohonu.

Plašič zvěře
Plašič zvěře