domov · zahrada

Malé zahradní dekorace, které udělají velkou parádu

Trpaslíky najdete na mnoha zahradách, jsou dnes už zkrátka a dobře takovou klasikou. Chcete sami pro sebe přeci jen něco trošku originálnějšího? Pak si nemůžete nechat uniknout naše tipy na zahradní dekorace, které jen tak někdo ze sousedů mít určitě nebude!

Máte to štěstí a za Vaším domem se rozprostírá zelené království, které samo o sobě ukrývá mnoho pokladů, o kterých možná ani nevíte? Máte-li u domu zahradu, ať už velkou nebo malou, určitě chcete, aby dobře vypadala. Během zimy je zahrada sice trošku v pozadí, ale teď už začíná být pořádně teplo, takže je načase pustit se do příprav a započít letošní sezónu ve velkém stylu. Léto totiž přináší spoustu možností, jak trávit volný čas. A nemusí jít přitom jen o grilování nebo popíjení něčeho dobrého za svitu sluníčka.

Zahradní dekorace nemusí zruinovat Vaši peněženku. Různé ozdoby, sošky nebo okrasné zahradní kameny máte dnes možnost zakoupit poměrně levně a právě díky těmto drobnostem, které ve výsledku vypadají opravdu velmi dobře, nejsou všechny zahrady doslova jako přes kopírák. Seberte proto veškerou odvahu a pusťte se do toho. Uvidíte, že se právě Vaše zahrada stane terčem obdivu.

S těmito čtyřmi veselými obličeji už nebudete mít nikdy špatnou náladu. Veselé kamenné obličeje můžete umístit na předzahrádku před svým domem a přivítat tak zvesela každou návštěvu, přímo na zahradu za domem nebo na parapet okna

Prosvícená noční zahrada

Bez světla se na zahradě rozhodně ani nehnete. Nejde ale jen o hlavní zahradní osvětlení, které by mělo být umístěno tam, kde i plánujete posedávat s přáteli, ale i o drobné osvětlení, kterým například dáte najevo, že je v zahradě nutné dávat pozor na ozdobné kameny či záhony. Takové překážky se za svitu měsíce snadno ztratí, můžete je proto zvýraznit například solárními zápichy, které prostě jen pevně usadíte do země. Jejich výhodou je, že je kdykoli, dle libosti, můžete znovu přemístit na jiné místo v zahradě, předzahrádce nebo dokonce v květináči.

I po setmění může Vaše zahrada vypadat skvostně. Navíc může být lehce prosvícená, aniž byste museli platit peníze za elektřinu. Plameňáky lze jednoduše zapíchnout do země, do květináčů nebo truhlíků

Něco netradičního do každého záhonku

Každý záhon si zaslouží maximální péči, ať už je v něm vysázeno opravdu cokoli. Dejte si proto záležet na tom, aby každá rostlinka na Vaší zahradě nejen dobře vypadala, ale aby se i dobře cítila. Plevel je snad tím největším strašákem pokud jde o květiny i plodiny. Odteď si s ním můžete opravdu hravě poradit a přitom se při odplevelování záhonků ani moc nezapotíte.

Tip pro Vás:

Není snad nic horšího, než odplevelovat záhonky, chodníky a zahradní cestičky ručně, na kolenou. Tento multifunkční pomocník Vám pomůže odstranit plevel, vyčistit okapy a odstraní dokonce i staré nátěry

A když už budete mít odpleveleno, všechny chodníky a cestičky budou kompletně vyčištěné, přichází na řadu ozdoby, které konečně na zahradě nebo předzahrádce vyniknou. Některé zahradní dekorace sice mohou vypadat na první pohled přehnaně nebo dokonce kýčovitě, ale jakmile je usadíte na správné místo v trávě, budete maximálně spokojeni. Stačí se jen odhodlat a pustit se do výzdoby okolí Vašeho domova.

Tato romantická soška může zdobit i Vaši zahradu. Připadá Vám na první pohled, jak se říká, trošku moc? Opak je pravdou. Před domem nebo na zahradě v trávě udělá opravdu hodně parády. Nebojte se ji vystavit na odiv, určitě nebudete litovat

 

Prohlédnout další zahradní dekorace >>